Неизвестни факти за Птицевъдство

Неизвестни факти за Птицевъдство

Неизвестни факти за Птицевъдство

Blog Article

В съвременни условия конете се отглеждат предимно със спортна цел – за езда и като помощници за военни или охранителни патрулни операции в горски терени. Използването на коне като животинска тяга е силно ограничено и се извършва само в слабонаселени региони, или миноритарни общества със запазени традиционни етнокултурни схеми на живот, който е свързан с отглеждане и използване на конете, като работна тяга.

При поява на болестта е необходимо да се установи източникът на заразата (храна, постеля и др.) и да се отстрани чрез почистване, дезинфекция, смяна на храната, постелята и т.

н. Иначе в по-малките стопанства на територията на нашата страна се отглеждат и други видове птици, като например патици, пуйки и гъски. Но те имат доста по-малък принос във връзка с цялостния добив на яйца и месо от сферата на птицевъдството.

Често се явява подуване в областта на очите. Болестта протича хронично. Намалява се яйценосенето, а пилетата изостават в развитието си.

Д-р Петя Петкова: Необходимо е да се регистрират всички лични стопанства заден…

Яичица, ако ни останат в повечко да помогнем на братушките.

Видео новиниЖивотновъдствоПреработвателна индустрияПтицевъдство

АгротемаЖивотновъдствоПреработвателна индустрияПтицевъдство

Най-новите тенденции при наргилето, които да опитате точно сега

В Земеделски институт в град Стара Загора се извършва птицевъдство.

Всичко контракти са на червено Борсовата информация по АГРО ТВ накратко – в Чикаго и Птицевъдство Париж всички контракти са на загуба, петр...

Гледайте Агро ТВ и следете актуалните материали за птицевъдството на сайта ни , защото добрата информираност е ключова за успешното развитие на вашия аграрен бизнес!

Дифтероидната форма протича по-тежко. Наблюдават се ограничени белезникави петна по лигавицата на устата, глътката, а понякога и по ларинкса. По-късно те се превръщат в дифтероидни налепи.

Въпреки това напоследък разбиранията, а оттук и хранителните навици се променят и така постепенно конското месо (предимно вносно) навлиза все повече на пазара.

Report this page